DOI: https://doi.org/10.20998/2522-9052.2018.3.23

Моделювання та дослідження процесу програмно-керованого виробництва джгутів з використанням ультразвукового зварювання для з'єднання проводів

Martin Stoychev Dimitrov

Анотація


Практичний розвиток завдань загальної теорії управління, організації та управління виробничими системами та процесами, комп'ютерними інформаційними системами і технологіями, інструментальними середовищами і системами розробки вимагає розробки нових моделей, структур і систем управління різних типів виробничих систем та процесів. Метою даної роботи є вивчення виробничої системи з метою підвищення ефективності за рахунок розробки нових моделей і структур для управління виробничою системою. Результати дослідження. В роботі досліджуються технологічні характеристики виробничого процесу для виробництва кабельних компонентів і представлена модель потоку подій виробничого процесу, зокрема, запропонована модель процесу контролю виробничих структур при з'єднання проводів методом ультразвукового зварювання. При розробці моделі в Matlab використовувався механізм потокових моделей Event-Drive. Крім того, розроблено і реалізовано програмне забезпечення для вивчення і перевірки інформаційної системи і моделі подій за допомогою інструментів Matlab і SimEvents. Реалізація та перевірка модулів здійснюється за допомогою сервісу Paradox інструментального середовища Database Desktop. При моделюванні враховано особливості виробничого процесу для виготовлення кабельних з'єднань, досліджено різні методи по показнику імпорту енергії в зоні зварювання. Висновки. В результаті досліджень запропоновано методологію реалізації та перевірки проекту інформаційної системи процесу програмно-керованого виробництва джгутів з використанням ультразвукового зварювання для з'єднання проводів. Для її функціонування необхідно виконати такі етапи: створення фізичної бази даних; створення додатка для перевірки достовірності, функціональності і цілісності розробленої бази даних; реалізувати спеціальні проекти для перевірки достовірності і функціональності розроблених проектів клієнтських застосунків.


Ключові слова


рух потоку; модель потоку подій; ультразвукове зварювання; виробничі системи

Повний текст:

PDF (English)

Посилання


Moroz, A. (1987), Course Theory of System, Vysshaya Shkola, USSR, Moscow.

Zhivkov D. (1989), Modeling and optimization of production processes, Technical University, Bulgaria, Sofia.

Azalov, P. (1991), Database. Relational and object approach, technique, Bulgaria, Sofia.

Arnaoudov, and D. Noninska, I. (1992), Database Technique, Bulgaria, Sofia.

Madzharov, N. (1999), Linear Control Systems, Technocal University - Sofia, Bulgaria, Sofia.

Borland Software Corporation (2002), Borland Delphi Help, Version 7.0.

The Mathworks, Inc. (2006), Matlab Help, Version 7.3.0.267.

The Mathworks, Inc. (2010), available at: http://www.mathworks.com (last accessed March 15, 2018).

Borland Software Corporation (2010), online: http://www.borland.com (last accessed March 15, 2018).

Dimitrov M. (2010), Thesis on Modeling and analysis of movements in the Stream business, Technical University - Sofia, IPF-Sliven.

Dimitrov, M. (2011), Modelling and Study of Flow Movements in the Manufacturing of Cable Forms by Ultrasonic Welding, SAI, John Atanasoff Society of Automatics and Informatics, Bulgaria, Sofia.
Copyright (c) 2020 Martin Stoychev Dimitrov